Nowy sezon – nowe zmiany

6 tysięcy lubię to
11 grudnia 2014
NOCLEGI-oferta specjalna
16 stycznia 2015

Podwójne weekendy :

– zaczynamy podwójnym weekendem w Miękini – sobota ( 18.04) to inauguracja Bike Maraton a niedziela (19.04) to Szosowy Klasyk – wyścig szosowy dla amatorów na wyłączonej z ruchu pętli asfaltowej (23 km). Dwa dystanse do wyboru, możliwość startu bez licencji

 

– kolejny podwójny weekend czeka nas w czerwcu  w Jeleniej Górze – 20 czerwca ( sobota) to Maja Włoszczowska MTB Race UCI HC, wyścig dla „zawodowców” jakiego jeszcze w Polsce nie było. Kategoria HC to najwyżej punktowany wyścig po Pucharze Świata. Dzień później ( 21.06) na starcie staną uczestnicy Bike Maratonu. Po 4 latach wracamy do Jeleniej Góry i w niepowtarzalne Rudawy Janowickie

 

– lipiec to Bike Week Szklarska Poręba – czyli Festiwal Rowerowy w nowym wydaniu. Tydzień zabaw i imprez rowerowych pod Szrenicą. W tym roku : Enduro, Trial rowerowy, wycieczki rowerowe, strefa sportu dla dzieci i inne.
Podczas Bike Week – Bike Maraton w sobotę ( 11 lipca), a w niedzielę ( 12 lipca) Szklarski Klasyk czyli kolejny wyścig na szosie dla amatorów.

 

Zmiany regulaminowe :

Powrót kobiet na dystans GIGA – klasyfikacja tylko w kategorii Elita ( OPEN ), bez podziału na kategorie wiekowe, za to Panie punktują do „drużynówek” za 800 punktów i dostają „1” sektor startowy z „automatu”.
Pierwsze 5 Pań na mecie otrzyma nagrody finansowe. Punkty do generalki liczymy jako sumę wszystkich punktów z całego sezonu

 

 Kategoria Elita Mężczyzn na Giga – zawodnicy zgłaszają się do tej kategorii dobrowolnie. Zalety to „1” sektor z automatu, nagrody finansowe dla pierwszej 5 i 800 punktów do „drużynówki” dla zwycięzcy. Punkty do klasyfikacji generalnej liczymy jako sumę wszystkich punktów z całego sezonu. Żeby startować w elicie – można ale nie trzeba mieć licencji.

 

Zmiany w punktach sektorowych dla „Gigowców” – od tego roku wszyscy zawodnicy kategorii Elita z „automatu” otrzymują pierwszy sektor startowy – ułatwi to rywalizację pozostałym zawodnikom na GIGA gdyż punkty sektorowe będą obliczane od pierwszego zawodnika spoza Elity

 

Nowa klasyfikacja drużynowa – OPEN – w klasyfikacji drużynowej OPEN liczymy 4 najlepsze wyniki każdej drużyny bez względu na wiek i dystans. Bez względu na dystans wyniki liczymy od zwycięzcy całego dystansu z założeniem:

– zwycięzcy GIGA M i K – otrzymują po 800 pkt. kolejni zawodnicy/zawodniczki odpowiednio mniej

– zwyciężczyni MEGA K – otrzymuje 700 pkt. kolejne zawodniczki odpowiednio mniej

– zwycięzca MEGA M – otrzymuje 500 pkt. kolejni zawodnicy odpowiednio mniej

– zwycięzcy MINI M i K  – otrzymują po 300 pkt. kolejni zawodnicy/zawodniczki odpowiednio mniej

 

– Znikają duplikaty numerów startowych – jeśli ktoś zgubi/zapomni nr startowy – otrzyma nowy nr startowy z puli dostępnych numerów.