Karpacz zaprasza

Witamy w Karpaczu!

Karpacz to jedno z najpiękniejszych karkonoskich miast. Odwiedzane jest przede wszystkim ze względu na malownicze położenie u stóp Karkonoszy i ich najwyższego szczytu – Śnieżki. Oferuje turystom niezliczone możliwości spędzenia wolnego czasu – kilkadziesiąt kilometrów szlaków turystycznych i ścieżek spacerowych dla turystyki pieszej, znakomite warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego, tory saneczkowe zimowe i całoroczne, wspinaczka, quady i sporty ekstremalne. A po wysiłku coś dla duszy i dla ciała. Muzea, wystawy, baseny, SPA, kręgielnie, dyskoteki, restauracje i stylowe kawiarnie. Wierzymy, że każdy z Państwa znajdzie tu coś dla siebie.
Karpacz to również bogata baza noclegowa –  blisko 15 tysięcy miejsc noclegowych o zróżnicowanym standardzie – od kameralnych kwater prywatnych, przez wygodne pensjonaty, po luksusowe hotele.
I sami mieszkańcy – aktywni, pełni pasji, gościnni, gotowi zrobić wszystko, aby pobyt w Karpaczu pozostał w Państwa pamięci na długo.
Poczujcie, jak inspirujące jest nasze miasto.

Karpacz (480-1603 m)

Karpacz to jeden z najliczniej odwiedzanych ośrodków turystycznych południowo-zachodniej Polski, który, mimo powstania tu w ostatnich latach znacznych rozmiarów obiektów, nadal zachował kameralną atmosferę górskiego kurortu.

Śnieżka jest niewątpliwie głównym magnesem dla odwiedzających Karpacz. Najwyższa góra Śląska i Czech jest nie tylko doskonałym punktem widokowym, ale nade wszystko symbolem i znakiem rozpoznawczym całego regionu. Na kamienistych zakosach prowadzących na szczyt z równym zaangażowaniem sapią Czesi, Niemcy i Polacy, a na oplatającej hornfelsowy kopiec Drodze Jubileuszowej zwisające z nosidełka nóżki małego prażanina podrygują w tym samym rytmie, co kijki emerytów znad Renu. W słoneczny letni dzień na szczyt dociera nawet 3000 osób, spośród których wiele wybiera się w góry tylko od bardzo wielkiego dzwonu. Ale wejść na Śnieżkę – rzecz święta.

Zapraszamy.